MIKSY- kulturalne spotkania łączące pokolenia

 

Spotykamy się na co dzień w sklepie, parku, na ulicy, w tramwaju. Być może nawet mówimy sobie dzień dobry, pytamy „co słychać?”, uprzejmie się uśmiechamy. Czasami dodamy coś więcej, a innym razem skręcimy w drugą stronę. Przy niektórych czujemy się dobrze. Z innymi trudno nam wytrzymać. Co zależy od nas? Co możemy dać sobie nawzajem? I ile właściwie o sobie wiemy?

Czym są MIKSy?

MIKSY czyli Międzypokoleniowe Interaktywne Spotkania Kulturalne to nowa inicjatywa grupy międzypokoleniowej działającej w ramach projektu „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu”.

Celem spotkań będzie zachęcenie WAS, uczestników wydarzenia, do dyskusji oraz refleksji na temat relacji międzypokoleniowych w wybranych aspektach oraz inspirowanie do nawiązania, twórczego dialogu międzypokoleniowego. Spotkania będą animowane przez parę: senior + młody, członków międzypokoleniowej grupy działającej w ramach projektu „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu”.  Prowadzący spotkanie podzielą się swoim doświadczeniem (prawie dwuletnim) w twórczym  budowaniu dialogu międzypokoleniowego.

Podczas spotkania zostaną pokazane fragmenty filmu,  stworzonego przez uczestników tegorocznej edycji projektu. Stanie się on przyczynkiem do interakcji z WAMI, widzami.  Animatorzy spotkania zaproponują uczestnikom dodatkowe twórcze działania, których celem będzie pobudzenie do dialogu, refleksji, rozszerzenia perspektywy, zaproszenie do  własnej aktywności.

A na końcu, już mniej oficjalnie, porozmawiamy przy ciastku i kawie 🙂

Kogo zapraszamy?

Tak jak wskazuje sama nazwa spotkań- zależy nam na tym by uczestnicy spotkania tworzyli grupę międzypokoleniową. Zapraszamy przede wszystkim osoby w wieku 18-30 oraz seniorów i seniorki. Jedno jest pewne- nie będzie nudno! 🙂 Przyjdźcie ze swoimi dziadkami, wnukami, dziećmi, rodzicami, siostrzeńcami, sąsiadami, znajomymi i z kim, kto Wam jeszcze przyjdzie do głowy!

MIKS może stać się okazją do:

  •  poznania się
  •  rozmowy
  •  miłego spędzenia czasu
  •  twórczej zabawy
  •  wymiany doświadczeń,
  • dyskusji o wartościach,
  • a być może stanie się inspiracją do podjęcia wspólnej twórczej aktywności uczestników spotkania

SPOTKAJMY SIĘ NA MIKSIE!

Gdzie? Kiedy?

– 26 listopada, godz. 12:00,  Fundacja ZACZYN – KAFEJKA MIĘDZYPOKOLENIOWA; Plac Konstytucji 4

– 2 grudnia 2014 r., godz. 13:00, KLUB KULTURY SENIORA przy Centrum Promocji Kultury, ul. Pawlikowskiego 2

– 3 grudnia 2014 r, godz. 15:00, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1

 LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, DLATEGO PROSIMY O ZGŁOSZENIA TELEFONICZNE BĄDŹ MAILOWE DO KOORDYNATORKI DO 1.12.2014:

a.rucinska@stop-klatka.org.pl

tel. 667 339 353

LUB Z MIEJSCAMI, W KTÓRYCH ODBYWAJĄ SIĘ MIKSY

Spotkajmy się!