Projekt „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu” tworzy przestrzeń do dialogu międzypokoleniowego. W grudniu 2016 r. dobiegła końca VI edycja projektu. Czy była inna od pozostałych? Tak! Każda osoba biorąca udział w projekcie wnosi w działanie swoją energię, pomysły, doświadczenie i sposób patrzenia na świat. Ludzie są różnorodni, a dzięki temu każda z edycji projektu ma swój indywidualny kształt i rytm, za którym podążają trenerki.
Wykorzystanie dramy stosowanej okazało się wspaniałą metodą zbliżenia przedstawicieli młodszego i starszego pokolenia. W rozmowie z uczestnikami projektu bardzo szybko można wychwycić fakt, że główną motywacją do wzięcia udziału w projekcie była szansa poprawy komunikacji międzypokoleniowej oraz ogromna ciekawość, jak dwie dość mocno oddalone od siebie (nie tylko wiekiem) grupy społeczne mogą wzajemnie działać, a nawet się uzupełniać.
Działanie międzypokoleniowe dla wielu jego uczestników było całkowitą nowością i możliwością czerpania obopólnych korzyści. Dla młodych – lekcją żywej historii, ale również szansą poznania i wyciągnięcia wniosków z życiowych doświadczeń starszego pokolenia. Dla seniorów była to okazja, by spędzić czas wspólnie z młodzieżą, która sukcesywnie zarażała ich pozytywną energią i chęcią do działania. Trud włożony w projektu zaowocował grupą osób, która mimo dużej różnicy wieku stworzyła świetny zespół.
W życiu uczestników na stałe zagoszczą metody komunikacji międzypokoleniowej wypracowane podczas projektu. W pamięci utrzymają się również wspomnienia fantastycznie spędzonego czasu oraz współpracy. Projekt „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu” pokazuje, jak wiele inspiracji mogą czerpać od siebie oba pokolenia. Zdaniem, które świetnie podsumowuje projekt, są słowa pani Eli, przedstawicielki seniorów: „Przebywanie z młodzieżą jest najlepszym lekarstwem na starość i samotność”.