Międzypokoleniowe Interaktywne Kulturalne Spotkania za nami!

 

Działania międzypokoleniowe realizowane w ramach projektu Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu dobiegły końca. 

Zakończeniem spotkań grup międzypokoleniowych były Międzypokoleniowe Interaktywne Kulturalne Spotkania , które miały charakter sąsiedzkich spotkań świątecznych. Uczestniczyły w nich osoby biorące udział w projekcie, jak również mieszkańcy i mieszkanki Anina, Bemowa, Woli, Ochoty i Targówka. 

Osoby uczestniczące w spotkaniach mogły zobaczyć, jaką wielką siłą jest działanie w grupie międzypokoleniowej! Mogły włączyć się do działania, tworzyć razem ozdoby świąteczne, przyjrzeć się różnym zwyczajom świątecznych, posłuchać opowieści, a nawet wziąć udział w wernisażu zdjęć!

Cały czas można było usłyszeć pytania o to, czy projekt zmienił coś w życiu uczestników i uczestniczek? co daje dialog międzypokoleniowy? Rozmową nie było końca:

– Odkąd pamiętam – tłumaczy Gabrysia, przedstawicielka młodzieży – mam bardzo dobry kontakt z moimi dziadkami. Chciałam, żeby nasze stosunki były jeszcze bardziej przyjacielskie. Nastąpiła we mnie wewnętrzna przemiana. Wiele się nauczyłam od seniorów i teraz wiem, co odczuwają starsze osoby i w jaki sposób z nimi rozmawiać, by nie była to kłótnia, a spokojna rozmowa, która obu stronom przynosi korzyści.

Relacje zdjęciową ze spotkań można zobaczyć klikając tutaj.