Miejsce styku pokoleń
Co może dać młodym ludziom kontakt ze starszym pokoleniem, a co seniorom kontakt z młodymi? To tylko z pozoru proste pytanie. I punkt wyjścia do działań grupy reportersko-multimedialnej.
Po wielu godzinach wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń i poszukiwań inspiracji uczestnicy warsztatów multimedialno-reporterskich postanowili działać. Energię dała nam wiosna, która choć tak długo kazała na siebie czekać, to już zawitała na Bielanach w pełnej krasie i pozwoliła nam na pierwsze spotkania w plenerze. Czego szukaliśmy spacerując w międzypokoleniowej grupie po warszawskiej dzielnicy? Miejsca styku pokoleń.
Poszukiwać będziemy go dalej, pracując nad cyklem fotografii oraz filmem. Efekty naszych zmagań z tematem międzypokoleniowości i nowymi mediami poznacie na czerwcowym pikniku. A tymczasem słów kilka o naszych ostatnich działaniach.
Podczas pierwszego pleneru, w połowie kwietnia, fotografowaliśmy m.in. mieszkańców Bielan w różnym wieku.
W ramach kolejnego spotkania omawialiśmy zaś nasze prace – zarówno pod kątem merytorycznym, jak i czysto technicznym.
Nasze spotykania, to też okazja do wymiany doświadczeń. Niezwykle ważnym punktem ostatnich zajęć była prezentacja o dialogu międzypokoleniowym Basi, jednej z uczestniczek warsztatów. Basia, jako była więźniarka obozu Ravensbruck bierze udział w projekcie „O tym nie można zapomnieć… Spotkania z kobietami, które przeszły piekło Ravensbruck” organizowanym m.in. przez IPN. Ostatnio odwiedziła z młodzieżą dawny niemiecki obóz. Ośmielona naszymi rozmowami i zachwycona zaangażowaniem młodych ludzi w odkrywanie trudnej historii, towarzyszącym jej juniorom zadała m.in. pytanie… „Co może dać młodym ludziom kontakt ze starszym pokoleniem, a co seniorom kontakt z młodymi?”…