Cztery dni pracy i zabawy

Czterodniowe warsztaty rozpoczęły się w sobotę 21 września w malowniczym Gąsiorowie niedaleko Nasielska. Grupa seniorów i młodych  miała dużo czasu na integrację i wspólne tworzenie.

Z dala od problemów dnia codziennego, w uroczej okolicy i atmosferze uczestnicy mieli okazję poznać się nawzajem i z integrować we wspólnych twórczych działaniach. Udało się stworzyć wstępny scenariusz spektaklu TF.  W przygotowaniach pomagało wykorzystanie techniki Teatru Obrazu oraz Rzeźby. Warsztaty prowadziły trenerki dramy: Małgorzata Winiarek- Kołucka, Marta Hamerszmit, oraz Karolina Jurga.

Nie możemy doczekać się efektu finałowego przygotowań! Premiera spektaklu już w listopadzie!

Poniżej opinie uczestniczek z wyjazdu:

„W Gąsiorowie było znakomicie! Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd, nie można było się nudzić, cały czas coś się działo. Zajęcia były tak dobrze prowadzone, że jednocześnie, dużo pracowaliśmy, ale też był czas na odpoczynek, udało nam się zrobić mnóstwo rzeczy związanych ze spektaklem.  Wyjazd był świetnym pomysłem, bo pozwolił nam się bliżej poznać, zintegrować, bardziej niż na naszych spotkaniach. Myślę, że  młodzi wnieśli nam dużo pozytywnej energii i radości. Poza zajęciami były również inne atrakcje takie jak „jazda konna – akrobacje”, gra terenowa. Każdemu z moich znajomych mogę polecić taki wyjazd!”

Małgorzata Siemiątkowska, grupa seniorów

 

„ Bardzo przyjemny wyjazd! Opowiadam wszystkim znajomym. Przez 4 dni udało nam się bardziej poznać, niż w trakcie spotkań grupy na miejscu. Grupa była bardzo otwarta, ciesząca się z tego, że robi coś razem. Zauważałam dużo wspólnych cech między młodymi i seniorami, właściwie to miałam wrażenie, że wiek nie ma żadnego znaczenia, bardzo dobrze mi się pracowało. Podobało mi się w jaki sposób trenerki prowadzą zajęcia, że tak dbają o uczestników. Na początku projektu byliśmy poproszeni o wymienienie swoich obaw i oczekiwań. Te ostatnie sprawdziły się całkowicie, natomiast obawy okazały się zupełnie niepotrzebne.”

Beata Terech, grupa młodych